| orosdoru a întrebat:

Salut.As vrea sa stiu daca s-ar merita sa dau la facultate in domeniul IT. Daca stiti ceva facultati prin Romania sa imi scrieti aici un site.Si este o meserie buna? Se cauta? Funda urgent

Răspuns Câştigător
| Kumiko19 a răspuns:

Merita, in primul rand, sa dai la ce-ti place, esti pasionat. Nu faci nimic in nici un domeniu daca faci in sila. Apoi, daca iti place, domeniul IT e foarte cautat. Acum depinde in ce oras vrei sa dai; 1. Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca
2. Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iasi
3. Academia de Studii Economice din Bucuresti
4. Universitatea "Babes-Bolyai" din Cluj-Napoca
5. Universitatea Tehnica "Gheorghe Asachi" din Iasi
6. Universitatea "Politehnica" din Timisoara
7. Universitatea "Politehnica" din Bucuresti
8. Universitatea Mate-info din Bucuresti
9. Universitatea "Transilvania" din Brasov
10. Universitatea din Pitesti
Bafta!