| SirBenDover a întrebat:

Sunt din Galati, clasa a 12-a si urmeaza sa dau la facultate, intr-unul din marile orase din Romania, cel mai probabil Bucuresti. Eu cam stiu in ce domenii as vrea sa lucrez, sa invat, cam stiu cu ce as vrea sa lucrez, doar ca nu stiu la ce facultati sa dau. Cu cine as putea sa vorbesc sa aflu care ar fi facultatile potrivite pentru mine? Pot sa va spun si aici, poate stiti vreo facultate buna. Mi-ar placea sa lucrez in domeniul informaticii, nu prea conteaza subdomeniul, preferabil game-tester, game developer, ceva de genul. Mi-ar mai placea sa lucrez cu informatii, gen baze de date, nu stiu detalii. Niste prieteni mi-au recomandat Telecomunicatii sau Automatica si Calculatoare, la Bucuresti. Dau funda, mersi!

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai primit recomandari bune.

| whatevernvm a răspuns:

Facultatea de electronica, telecomunicatii si tehnologia informatie de la Poli in Buc daca vrei domeniul informaticii si telecomunicatii

| KNST a răspuns:

Ai studiat bazele informaticii in liceu?

| SirBenDover explică (pentru KNST):

Da, doar putin C++, adica doar bazele.

| KNST a răspuns (pentru SirBenDover):

Iti recomand Facultatea Transilvania, din Brasov, sectia "Informatica aplicata".
Daca esti pus pe fapte mari, asta-ti recomand. happy

| suntserios a răspuns (pentru KNST):

Zici de mine pe la unele raspunsuri ca nu sunt informat si tu ii recomanzi o facultate de informatica din Brasov, loooooooool, loooooooooool, loooooool, in conditiile in care in Romania exista facultati pe profil IT cu performante semnificativ mai mari in centre universitare precum Bucuresti, Iasi, Cluj, Timisoara... cu profesori mult mai competenti