| TodeNC a întrebat:

As vreau sa stiu parerea voastra despre examenul de la clasa a VIII-a. Il dau la vara, si sunt speriat. E greu? La romana nu e chiar asa imposibil, dar la mate la subiectul 3 (si poate la 2 careva) mi se pare dificil? Ce ziceti? La scoala am medii mari.

Răspuns Câştigător
| AlinC17 a răspuns:

Salut...nu iti face probleme de examen; o sa fie mult mai usor decat simularea (daca ai dat-o sti despre ce e vorba)cand l-am dat eu, nu a fost greu; la mate la subiectul 3 nu poti face altceva doar sa memorezi logic formulele, deci nu toceala...si sa faci exercitii cu ele. La subiectul 2 trebuie doar sa faci exercitii; incearca in fiecare zi cate putin, si pana la vara sigur iei nota mare.
SUCCES!

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca inveti nu este greu, si mai laes sa scapi de emotii si vei lua note destul de bune.

| Crackman a răspuns:

Iti zic pe bune!
Scoala este cel mai infect lucru din lume, la noi cel putin ( desigur este folositoare).
Se va copia. alti vin cu casti, uni chiar invata dar cel mai important este sa gandesti cu mare calmitate problema.Nu graba si putina exersare... o sa vezi ca nu este chiar asa.

| Mariaaaa2018 a răspuns:

Buna!
Primul meu sfat: SA FII FOARTE ATENT LA SUBIECTE, deoarece eu la mate am avut mult de pierdut din cauza asta. Efectiv am fost neatenta si pana la urma m-am blocat si am luat 6 cand puteam sa iau 9.
Sincer, emotiile mele au fost mai mari cand m-am asezat in banca. Roaga-te sa fie bine, daca te incurci la ceva nu te bloca.
Invata formulele la geometrie, invata si teoremele prin care arati ca doua drepte sunt paralele s-a. (pe cazuri). La subiectul 2 e important sa scrii notatiile, daca iti pica si problema de calcul asematoare cu cele de tipul "in prima zi a parcus 1/2 din drum"
La romana sa inveti trasaturile pentru subiectul 1 B si sa mai repeti si la gramatica. Te pup!