| RazvannnP a întrebat:

Salut! Astazi am sustinut proba de bacalaureat la geografie si vreau sa vin cu o intrebare, la subiectul III am avut de citit din tabel si sa facem cateva calcule, din cate am vazut in tabel intre numere se foloseau virgule (de exemplu 10, 000,000) si am scris si eu tot cu virgula in loc de punct, credeti ca m-ar depuncta pentru asta? Adica am dat rezultatul corect si nu inteleg de ce m-ar depuncta, multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Australia este una din tarile care foloseste virgula ca sa scrie asa si foloseste punctul ca sa arate de unde incep decimalele.
In Europa este taman pe dos, se folosesc punctele si virgula pentru decimale.

| RazvannnP explică:

Va rog sa va uitati peste varianta pentru a intelege despre ce este vorba!