| oo0gaboo0ga69 a întrebat:

Salut! Care este media de admitere la Liceul "Vasile Alecsandri" Iasi? (La profilul filologie-franceza) Stiti daca scoale are si camin? Va multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Media care va fi nu o știe nici gizăs dar cea care a fost, e cam la opt și juma'

| DaniTIRB a răspuns:

Https://www.admitereliceu.ro/......ndri-iasi. Da scroll putinel mai jos si intra de la "Istoric" la "Rezultate admitere". Daca vrei sa afli daca au camin, suna-i intr-o zi lucratoare (preferabil miercurea viitoare), nu in acest weekend cand e Pastele. Bafta!

| alexxxxxxxxxxxxzzz a răspuns:

Vad o gramada de intrebari ca asta, chiar nu intelege nimeni ca nu exista o medie anume? Conteaza cat ia x si y, gandeste-te asa care e cel mai bun liceu din orasul tau? In ala intra 400-500 de elevi, iar clase din acelasi an gen clase de a 9 anul viitor sunt 4 ca asa e cam la toate liceele cate 4 clase din fiecare an.Intr-o clasa sunt cam 28-30 de elevi dupa un calcul simplu daca esti in primii 120 intri in cel mai bun liceu, daca nu, urmatoarele 120 de locuri sunt la urmatorul si tot asa.