| SimonaMaria869 a întrebat:

Care e media de admitere la Vasile Alecsandri Iasi pentru anul asta? Funda :*

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU putem GHICII "media de admitere la Vasile Alecsandri Iasi pentru anul asta"! :))

NU este nici un MEDIUM pe aici! =))

Cel mult, putem să-ţi indicăm media de admitere din 2014 - vezi linkul oficial :
http://admitere.edu.ro/PlanS/ListaSpecPerLic.aspx?Jud=26&Lic=1314

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Preferabil să treci, între primele opţiuni, specializări cu media ( 2014 ) +/- 1 p ( faţă de media ta de admitere )...

| alexs99 a răspuns:

Mediile de admitere se vor afla de abia dupa repartizarea computerizata.
O zi buna.