| Catalin30 a întrebat:

Care facultate ar fi o optiune mai buna(gasirea unei meserii bine platite si cautate cat de cat) dintre Facultatea de Comunicare si Relatii publice si Facultatea de Geografie si care ar fi cea mai buna optiune:geografia turismului sau planificare teritoriala?

6 răspunsuri:
| Disharmony a răspuns:

Decât să faci o anumită facultate doar pentru a te scălda în bani după terminarea ei, mai bine stai acasă. E plină România de oameni de genul ăsta, puţini fac ceva din pură plăcere, fără să ia banii în considerare.

| Summer4ever a răspuns (pentru Disharmony):

happy Dar n-are nimeni vreo sansa sa se scalde in bani dupa terminarea oricarei facultati.

| Disharmony a răspuns (pentru Summer4ever):

Cu diploma obţinută după terminarea anumitor facultăţi, îţi găseşti un serviciu bine plătit, iar apoi vine partea cu scăldatul în bani. E bine acum?

| Nutu09 a răspuns:

Eu te-as sfatui geografia turismului.

| Summer4ever a răspuns:

Cu CRP poti ajunge PR, prin publicitate, daca in anul III vei face practica la vreo agentie, daca facultatea are contract de practica cu o firma zdravana, daca te vei evidentia in timpul practicii te pot recruta si poti ramane la ei si poti castiga ca lumea. Cu Geografia poti fi ghid turistic si castigi ceva. Stiu un prieten care si fara facultate s-a dus la Christian Tour si a fost ghid cativa ani prin Grecia. Totul e sa fi descurcaret si hotarat.

| Summer4ever a răspuns:

Cat despre Geografia turismului sau Planificare teritoriala, te sfatuiesc sa Faci Geografia turismului, vei face practica, vei pleca prin diferite zone ale tarii si chiar vei invata ceva. La Planificare teritoriala e bine dar e teorie multa si teoria o bagi undeva cand vezi ce greu obtii un servici.