| Denisucu55 a întrebat:

Cate note sunt necesare la disciplina FIZICA in clasa a 6-a? Nu stiu daca trei, la fel ca si la toate materiile sau cinci, ca si la romana sau mate. Astept raspunsuri! (Scuzati categoria, era mai populata...)

2 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Notele la o materie se dau in felul urmator :
- Daca ai 1 ora pe saptamana, trebuie sa ai 2 note.
- Daca ai 2 ore pe saptamana, trebuie sa ai 3 note.
- Daca ai 3 ore pe saptamana, trebuie sa ai 4 note.
- Daca ai 4 ore pe saptamana, trebuie sa ai 5 note ( dar aici intervine si teza.) Cam asta ar fi, bafta!

| vlad89c a răspuns:

Din cate stiu eu, 2 sau 3, dar profesorul va poate da cate vrea el... daca vrea, asculta pe cine vrea, si ii da 15 note pe semestru, sau chiar mai mult.