| LaBest a întrebat:

Salut, ce ar trebui sa invete un anumit copil pentru o corigenta la matematica e in clasa a 7 a,?

5 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Teoremele (teorema lui pitagora, lui thales, fundamentala a asemanarii), formule de calcul prescurtat, calcule cu radicali, formele geometrice (arii, perimentre, distante dintre puncte diferite), cos. sin. tg. ctg.
Bafta!

| Ibrahimovic a răspuns:

Teorema lui Thales, Pitagora, reciproca 1 si 2 a teoremei lui Pitagora, paralelogram...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata materia deoarece daca o va asculta profa pentru marirea mediei poate sa-i dea exercitii cu figuri(dreptunghi, patrat, romb), poate sa o intrebe de teoreme, cum se aplica ele d-astea.Deci ar fi bine sa invete cam toata materia.

| xGabriela a răspuns:

Ar cam trebui sa invete toate materia de pe an/semestru.