| Alexandro9050 a întrebat:

Salut, ce cursuri ar trebui sa urmez daca vreau sa devin programator? incepand cu liceul, ce profil sa urmez si dupa liceu ce ar trebui sa mai fac. big grin

4 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Matematica-informatica; a liceu si Facultatea de Informatica.
Sper ca te-am ajutat!
Succes!

| meli120 a răspuns:

Liceul de mate-info(intensiv engleza sau info, depinde de liceu ).Si dupacea, UBB(la noi in Cluj cel putin ).La noi nu este asa diversificat ca si in strainatate, acolo axanduse exact pe cea ce tine de programare, nedaraind de la acest lucru.Majoritata care chiar isi doresc si au capacitatea, aplica in strainatate.

| zerro17 a răspuns:

Pai matematica-informatica la liceu. Apoi o facultate de informaca. Eu sunt la FII (Facultatea de Informatica Iasi). Si cam pasii astia i-am urmat.

| sim0na23 a răspuns:

Hey!
In primul rand, la liceu ar trebui sa alegi un profil mate-info. Iar ca facultate, una de informatica. De exemplu, in Bucuresti poti sa alegi intre Poli - Automatica si calculatoare, Universitate - Mate - Info sau ASE - Cibernetica.
Bafta!