| Laur195 a întrebat:

Ce liceu recomandati, unul sportiv sau unul ceva mai respectat, la mate info, filo sau alte profile... Vreau sa-mi si argumentati din opinia voastra, adica nu raspunsuri gen "depinde la ce te pricepi"

Răspuns Câştigător
| voxis12 a răspuns:

Depinde de tine foarte mult, dacă ești leneș.du-te la Filo sau sportiv. Dacă vrei să devii ceva în IT sau în economie sau doctor alege pentru astea. Eu sunt la comerț/economie, fiindcă am vrut să devin ceva în acest domeniu =)

| Laur195 explică (pentru voxis12):

Si la filo ce materii se dau la bac? laughing

| voxis12 a răspuns (pentru Laur195):

Romana Istorie Geografie de exemplu

| Laur195 explică (pentru voxis12):

Pai si de exemplu, daca vreau sa inlocuiesc istoria cu o alta materie as putea? Daca da, cu ce materii as putea?

| voxis12 a răspuns (pentru Laur195):

Nu mai știu sigur, dar parcă se poate cu Psihologie și Biologie

| Laur195 explică (pentru voxis12):

Ok, mersi frumos

6 răspunsuri:
| Danişor a răspuns:

Deja ti s-a spus, dar liceul si profilul il alegi in functie de domeniul in care o sa muncesti.
Vrei sa lucrezi in domeniul IT? mate-info
Oricum, poti sa mergi la absolut orice facultate doresti. Nu te intreaba nimeni de profilul de la liceu.

Întrebări recente