| Anonime a întrebat:

Ce materii se fac la filologie? Se scoate vreo materie fata de clasa a 8a? Ce lecturi imi recomandati pentru acest profil? Sunt curioasa pentru ca am intrat la filologie la CNVS si vreau sa stiu din timp la ce sa ma astept.Am inteles ca este destul de greu? Voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

La Colegiul National "care"ai intrat? nu se scoate nicio materie, se adauga 2:logica si psihologie, 2 porcarii.La filo e floarela ureche. Daca erai la mate-info trebuia sa iti faci griji.Bafta

| Anonime explică:

Vladimir Streinu Gaestitongue

| Plague a răspuns:

La care liceu? Oricum, eu sunt la filo la CNSV...si nu e foarte stresant. Se adauga in a9-a logica, in a10-a psiho, a11-a am uitat laughing si a12-a filozofia. O sa ai de citit cateva romane (baltagul, ion, etc.) Acum trec a 11-a si pana aici nu a fost cine stie ce... daca iti place sa citesti o sa te descurci, nu te stresa degeaba happy. Multa bafta