| stefansevastre a întrebat:

Cine vrea sa-mi recomande si mie un dictionar de sinonime al limbii engleze? Nu online, ceva de cumparat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.dictionarenglez.ro

| Tr4fYc4n7D3PuFuL37y a răspuns:

Caietu meutongue

| oliviaronti91 a răspuns:

Macmillan - dictionarul este DEX-ul limbii engleze, extraordinar de bun, cu exemple, sinonime, tot ce vrei. Este si Editie online, la fel de bine organizata, orice cuvant il gasesti: http://www.macmillandictionary.com/. De exemplu, daca vrei "guitar", scrii pe spatiu "guitar" si iti da o explicate foarte foarte buna, insotita de un sunet, pentru a face explicatia cat mai concreta si usor de inteles. http://www.macmillandictionary.com/dictionary/british/guitar. In varinta scrisa, la fel de bun, in jur de 100 de lei, avand si un CD f. f. bun. Daca esti interesat/a de mai multe detalii, mai lasa un mesaj pe intrebarea aceasta sau pe oricare de la mine si o sa te ajut.

| stefansevastre explică:

Astept si eu un raspuns serios daca se poate.