| 구미호 a întrebat:

Cum a fost clasa a V-a pentru voi? Ati inceput cu un test? A fost complicat acel an? Cum e sa ai atatia profesori? Care era materia voastra preferata pe atunci? Cea mai usaoara? Dau funda celui/celei care imi da cele mai multe detalii despre cum a fost clasa a5-a pentru ei!

Răspuns Câştigător
| CamiiBăă a răspuns:

Pai pentru mine in clasa a cincea am intampinat multe greutati.Da am inceput cu un test:Cel de inceput de an scolar.Nu e o povara sa ai multi profesori...dar ceea ce e greu e ca multi au cerinte diferite.Mie imi placea sportul fiindca jucam voleibig grin. Funda?

7 răspunsuri:
| 1DPinkpOint a răspuns:

Clasa a 5`a e cel mai usor lucru prin care poti trece..trec intr`a 10`a si crede-ma, nu sunt cea mai entuziasmata din lume.Trece foarte repede, si da am inceput cu un test.Nu e greu deloc, iar materia mea preferata era istoria.Subliniez,ERA laughing iar cea mai usoara..cred ca nu exista materie mai usoara ca educatia plastica.Nu trebuie sa iti faci griji cu privinta la cum va trece, sau la teze.Intradevar,trebuie sa te pui putiiin de tot cu burta pe carte, inaintea tezelor, dar sa nu ai emotii, prima teza e ca un test, doar ca ai timp mai mult la dispozitie.Bafta,si bucura`te in continuare de vacanta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai..clasa a V a. a fost un nou inceput pentru mine.Asteptam de cand eram in I-IV sa merg la gimnaziu. Eram atat de fericita si emotionata. A fost foarte frumos inceputul.
O sa ai mai multi profesori, important este sa te comporti frumos si sa recapitulezi la materiile facute pentru acum.
Daca te ia de elev bun asa vei fi privit cei 4 ani.
Asadar fii un elev silitor macar in primul semestru, apoi in al 2-lea poti sa o lasi mai moale.
O sa vezi ca o sa fie foarte frumos.
O sa apara si prima dragoste in curand, o sa cunosti baieti/fete cu care vei lega frumoase prietenii.
Stai calm/a o sa fie foarte frumos!

| 96SeB96 a răspuns:

Acum trec in clasa a 10-a.
Clasa a 5-a cel putin la inceput laughing a fost f. usoara faci in primul sem mai multe lucrui din a 4-a, si da am inceput cu vesnicile teste initiale. La mate am luat 9 (cea mai mare nota pe care am luat'o vrodata la mate laughing)
Materia mea fav. a fost si este engleza si cea mai usoara tot engleza.winking
Cu profesorii te obisnuiesti dar parca ai pleca cu o ora mai devreme de la ore.
funda? happy

| lucian007 a răspuns:

Pentru mine clasa a 5a a fost mult mai buna decat 1-4 a fost un an in care mi-am reapatat increderea in mine distrusa de invatatoare si de vechi colegi(m-am mutat la alta clasa)e foasrte bine sa ai mai multi profesiori nu inteleg de ce multa lume se teme sa aiba multi profesori...este mult mai bine decat cu unul singur, anul nu a fost complicat, ba chiar a fost anul i ncare am avut cea mai mare medie(am am terminat scoala generala)materii preferate nu am avut dar am avut profesorii de romana si de matematica foarte buni care chiar si-au dat interesul.Scuza-ma ca m-am lungit cu vorba dar imi amintesc cu fericire de acea acele momentehappyMultumiri doamnelor profesoare Ghioca Elena si Vlad Eugenia de la scoala generala numarul 5 calarasi:X

| omy_9418 a răspuns:

Este o clasa extrem de usoara, nu e greu de loc, e ca in clasa intai, materia mea favorita a fost matematica, nu-s asa multi profesori este floare la ureche vei vedea

| Denisee1 a răspuns:

Pai..eu trec intr a 8a acum.tin minte ca intr a 5a a fost la fel pentru mine.am inceput cu niste teste initiale.am luat 9 la romana si 9 la mate.cam una dintre cele mai mari note ale mele la matelaughing(de atunci incoace). Este un pic aiurea cu atatia profesori dintr odata.pentru ca nu le stii preferintele.Materia mea preferata? hmmm...biologia.laughingpe atunci.cea mai usoara? cred ca muzica si sportullaughing)

| uNNiqUe8 a răspuns:

A fost un an relativ usor cu profesori te vei obisnui repede. Nu vei avea teste prea grele pe perioada anului.Nota la purtare nu o sa ti-o scada. Acum depinde si ce profesori iti pica.
In general vei face o recapitulare din clasa a4-a.