| alexandramara a întrebat:

Care este materia voastra preferata si de ce? Cand a inceput sa va placa acea materie?

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Istoria cred...mereu am trăit cu ideea "Învaţă din greşelile altora". Plus că mă fascinează omul, evoluţia lui, felul în care a învăţat să se descurce.

12 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Am 3:Istorie, Geografie si Psihologie.Ma pasioneaza aceste domenii.happyPur si simplu le ador.

| Dariusuu a răspuns:

Limba română.

Când văd câţi analfabeţi există în ţara asta îmi face plăcere să o studiez.

| Țoglă a răspuns:

Istoria românilor

| DanielVălean a răspuns:

Engleza, din clasa a doua incoace. Pentru ca imi place mult, nu am un motiv. Doar asa.

| Imstrong a răspuns:

Româna. :X
Pentru că D-soara de romana este preferata mea si pentru că ma pricep foarte bine. :X
Mereu mi-a placut romana, dar mai mult anul acesta.

| jrockfreak a răspuns:

Româna pentru că sunt foarte pasionată de literatură, îmi plăcea și gramatica din generală. De asemenea, dacă ar fi să dau ascultare profesorilor, am și un mic talent în ale scrierii și a vedea prin cuvintele autorilor, lucru folositor la esee sau când vine vorba de comentarii. Chiar voiam să mă fac scriitoare propriu-zisă, dar pentru asta deja nu mai sunt așa bună. laughing

| Deliadelias a răspuns:

Biologia, mai exact tot ce tine de Anatomia si Fiziologia omului. Pur si simplu, am avut un profesor care preda foarte ok si intelegeam tot de la el. Din clasa a 9-a

| Hemera a răspuns:

In a 10a m-am trezit pur si simplu ca daca ma intreaba cineva ce materii imi plac raspund fara sa gandeasc : romana, geografie, istorie, bio, chimie.Din astea romana e pe trimul loc.
Motiv....nu stiu, pur si simplu. happy

| Mentalist09 a răspuns:

Salut,eu încât si îmi plac materiile "esentiale" gen bio,istorie, engleza, germană, geografie, romana si matematica+info.
Momentan îmi ocup timpul cu ce îmi place sa fac, si castig bani din plăcere (fotografie / ps)

| bogabogdan a răspuns:

Informatica a inceput sa imi placa in clasa 2 adica pe la 7-8 cand eram obsedat de jocuri, iar acum am observat ca poti face orice daca iti merge mintea big grin

| HermesArtwork a răspuns:

Desenul a devenit materia mi-a preferata, probabil fiindca apreciez foarte mult arta.

Imi place si engleza de asemenea, fiindca imi ofera posibilitatea de a comunica si cu oameni de alta nationalitate.

Istoria mi se pare frumoasa (si sangeroasa), insa mai degraba citesc eu carti acasa decat sa invat pentru scoala.

| mirunafilip a răspuns:

Mie imi pace istoria si fizica nu am motiv pur si simplu