| Ziser a întrebat:

Cum as putea sa imi perfectionez textele argumentative?

6 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Învățând cât mai multe cuvinte, exprimări și exersând cum să începi, să ți faci o idee și cum să continui textul, apoi să-l termini

| Raducons a răspuns:

Trebuie sa stii bine despre ce este vorba ca sa poti scrie textele.Studiaza intai ce vrei sa dovedesti.

| Alexandru250201 a răspuns:

Sa studiezi mai mult

| UnTipObisnuit a răspuns:

Ce ai dori sa imbunatatesti la ele?

| TrapMetalFan a răspuns:

Citesti.

| mihaela80641489 a răspuns:

Pentru asta ai nevoie de expresii, poti gasi chiar si pe Google. Depinde si de subiect, daca face parte din genul liric, atunci trebuie sa încerci sa fi mai siropos, daca face parte din epic, trebuie sa ai un continut mai concis, bazat mai mult pe argumente pe care le poti gasi intr-o carte de Bac sau in cel mai rau caz intr-o carte de romana