| AlexandarAlx a întrebat:

Salut cum pot sa invat lectiile mai repede?
Si vreau sa ma apuc sa invat engleza
Ceva sfaturi? Dau funda

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Unii pot invata mai greu, altii mai usor. Toti au nevoie insa de multe ore de studiu.

| Bogdy2k a răspuns:

Salut, stii cand inveti cel mai bine o limba, cand esti pus in "dificultate" cand esti printre cei care o vorbesc zilnic, sau vorbesc doar acea limba. Atunci o prinzi cel mai repede, invatand-o de unul singur, doar asa in multe ore de invatat, dar cel mai important, ce ai invatat repeta cu voce tare intotdeauna.

| Stoica_Alexandra_1954 a răspuns:

Trebuie sa citesti lectia de cateva ori iar apoi o retii cel putin asa cred