| Alinnnstefannn a întrebat:

vreau niste sfaturii trebuie sa învat repede limba engleza cât se poate de repede mi-ar fi utile niste sfaturi cum as putea sa învat limba mult mai repede orice

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Nu se poate invata repede. Ca sa stii.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai vad ca nici limba romana n-o stapanesti ("sfaturi" nu "sfaturii")! Invata-o intai pe aia!

| Alinnnstefannn explică (pentru Salontanul):

Bravo ín loc să stai pe net mai bine ia o carte de limba romana şi nu mai citeşte din ia

| Salontanul a răspuns (pentru Alinnnstefannn):

Eu stau pe net ca am invatat la vremea mea. Nu sunt albastru pe buze de la cerneala bauta. Spre exemplu, eu scriam asa: "Bravo! In loc sa stai pe net mai bine ia o carte de limba romana si citeste din ea." Dupa "Bravo" se pune semnul exclamarii. Apoi se incepe cu litera mare. Cuvintele "nu mai" nu-si au locul in propozitie. Cat despre prenumele "ea" nu se crie precum verbul a lua: "ia". Asta e! Suntem ceva generatii diferite si pe mine ma bateau cand scriam tampenii.

| Andersen2k18 a răspuns:

Limba engleza nu ai cum sa o inveti repede, daca nici macar din gradinita pana in scoala n-ai avut notiunile principale la limba engleza atunci e grav. Oricum poti recupera facand ore suplimentare la engleza, doar asa poti sa inveti.