| Doku2002 a întrebat:

Salut.
Daca faci clasa a11a, o inchei si renunti, dupa ceva timp te poti inscrie la fara frecventa clasa a12a?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu exista forma fara frecventa la liceu, exista doar formele cu frecventa la zi, cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.
La ultimele doua te poti inscrie daca ai depasit cu mai mult de 3 ani varsta clasei a XII-a, dar vei face un an in plus, respectiv cl.XII - XIII.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Iti faci un bine daca continui si a 12-a, dupa poti face o postliceala si aia e.

| zurick a răspuns:

Nu mai bine termini clasa a 12-a, dai bacul și după faci ce vrei?