| Erin28 a întrebat:

Salut!
Daca știți de la profesorii voștri diriginți: am dat bacul, am aflat media, insa având în vedere că înscrierea la facultate se face începând cu 4 iulie- in cazul meu-, 'cam când ar trebui sa primim diploma de bac? Am întrebat-o pe diriginta, dar nu mi-a răspuns încă. Am înțeles că după aflarea rezultatelor după contestații. Și trebuie să semnăm ceva, vreo cerere?

5 răspunsuri:
| user0010 a răspuns:

Așa știam și eu. Că după contestații ar trebui să ți-o elibereze, dar acum rămâne de văzut.
Nu trebuie să semnezi nicio cerere, în ziua în care te duci să ridici diploma de bac + alte acte, foaie matricolă etc, să ai actul de identitate (buletinul) la tine + un pix, va trebui să semnezi o foaie cv care atestă faptul că le-ai primit.

| Erin28 explică (pentru user0010):

Și poza pentru diploma când ar trebui sa o duc? Nu am dus-o încă, pentru că mi s-au spus că o lipesc on fata mea, după rezultate.

| user0010 a răspuns (pentru Erin28):

Asta ar trebui să-ți spună diriginta. Eu am dus pozele pentru diplome acum câteva luni, am scăpat de griji. Acum îs curios când mi-ar elibera și mie diploma, mna.

| Erin28 explică (pentru user0010):

Așa mi-au spus de la secretariat, că se duc pozele după bac.

| user0010 a răspuns:

Dacă afli ceva, zi-mi și mie, că și eu sunt în situația ta.