| peterkeigher12 a întrebat:

Salut!

Daca vreau sa dau la o facultate de Informatica, precum cea de la UAIC din Iasi, trebuie sa dau examen de admitere? Sau se face o medie de admitere din notele de bac?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Facultatea de informatică are în general examen de admitere ( și la Iași, și la Cluj, București ) Mai multe informații despre admitere găsești pe site ul fiecărei facultăți ( scrii admitere facultatea de informatică Iași uaic ) Anul trecut a fost pe dosar de bac din cauza pandemiei, acum nu știu cum va fi...
Oricum, la Cluj de exemplu e probă la mate SAU info. Învață să-ți cauți informațiile că vei avea nevoie de asta.
Mult succes

| peterkeigher12 explică (pentru zurick):

Multumesc!

| zurick a răspuns (pentru peterkeigher12):

Cu plăcere ^^

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De obicei, se da examen. Acum depinde ce s-o intampla anul asta, cu pandemia.