| alex4tuning a întrebat:

Salut,deci eu sunt in clasa a IX-a, la anul vreau sa ma bag la profesioanala
intrebarile mele ar fi :
cati ani faci profesionala?
dupa ce termini profesionala primesti diploma de 10 clase pentru a te putea angaja?
(ps, sunt la un liceu cu profil mecanic)
cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| larisalary12 a răspuns:

Da, primesti diploma si la noi la profesionala in Brasov te si angajeaza din cate stiu eu

5 răspunsuri:
| larisalary12 a răspuns:

Trebuie sa faci clasa a 9 a la un liceu normal si apoi poti merge la profesionala din cate stiu eu

| alex4tuning explică (pentru larisalary12):

Unde sunt eu este liceu normal dar se face si profesionala,...

| Raulix19 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa urmezi un profil real la un liceu teoretic, crede-ma ca dupa te alegi numai cu bine happy

| alex4tuning explică:

Intrebarea era dupa ce termin clasa a 9a la liceu si din a10 cum ar venii fac profesionala, primesc diploma de 10 clase ceva? pentru a ma putea angaja?

| larisalary12 a răspuns (pentru alex4tuning):

Da, primesti diploma si la noi la profesionala in Brasov te si angajeaza din cate stiu eu

| alex4tuning explică:

Deci pe mine ma intereseaza daca imi va scrie pe diploma 10 clase...