| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Salut, din ce se da examenul de admitere pentru facultatea de turism? Vreau cat mai multe detalii va rog!

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu ai specificat nimic legat de universitatea la care faci referinta, pentru ca poate sa difere de la oras la oras.
In general, acum... la astfel de domenii, examenul de admitere consta in concurs de dosare - nota de la bac.
Aici am gasit pentru Bucuresti: https://at.unitbv.ro/admitere/informa%C8%9Bii-pentru-admitere.html
Poti sa cauti la fel, pentru alte facultati, pe internet se gaseste orice.

Bafta!