| Doctorbarber a întrebat:

Salut, doresc sa dau la ubb cluj la computer science. Stie cineva cum se fac mediile de admitere?
http://www.cs.ubbcluj.ro/......l-licenta/
aici e destul de ambiguu sau cel putin nu inteleg eu bine

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Scrie foarte CLAR la linkul indicat de tine laughing

"2. Criterii de selecţie
Criteriul de selecţie: Nota de la proba scrisă.
4. Procedura de clasificare:

Sunt declaraţi admişi candidaţii situaţi, în ordinea descrescătoare a mediilor şi în funcţie de opţiunile exprimate la înscriere, pe locurile aprobate de Ministerul Educaţiei Naţionale."

Deci, repartizarea se face după media de la examenul scris!
NU se face nici o medie.

Toate cele bune!

| Doctorbarber explică (pentru bursuc001):

Sunt niste criterii de departajare spre ex astea sunt mediile de admitere anul trecut http://www.cs.ubbcluj.ro/files/admitere/2015/licenta/1/22.htm

| bursuc001 a răspuns (pentru Doctorbarber):

Criteriile de departajare se aplică doar în cazul în care, pe acelaşi loc, sunt mai mulţi candidaţi cu aceeaşi notă la proba scrisă!

"3. Criterii de departajare:

Pentru departajare la medii egale se aplică în ordine următoarele criterii:

Media generală de la bacalaureat.
Nota de Matematică (M_mate-info, M_şt-nat, M1, M2, sau echivalent mai vechi) sau Informatică de la bacalaureat (profilul real, filiera teoretică, specializarea Matematică – Informatică), la alegerea candidatului. Pentru acei candidaţi care nu au nota de mai sus, se consideră nota de la proba scrisă sau concursul Mate-Info UBB.
Media de la disciplina Matematică din liceu: (clasa 9 + clasa 10 + clasa 11 + clasa 12)/4. Candidaţilor aflaţi în această situaţie li se va solicita o copie după foaia matricolă din liceu." - SURSA :
http://www.cs.ubbcluj.ro/admitere/nivel-licenta/admitere a-la-facultatea-de-matematica-si-informatica-nivel-licen ta/