| anaconda26 a întrebat:

Doresc sa ma transfer de la un liceu la altul de la uman la real(mate-info) si vreau sa stiu pana cand se pot depune cererile si cand se vor aproba? Stiu ca voi da 2 diferente.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cererea de transfer o poti depune pana la sfarsitul lunii august si se va discuta in prima sedinta a Consiliului de Administratie al liceului unde vrei sa te transferi. Ca se va aproba sau nu depinde de faptul daca indeplinesti conditiile de transfer si daca liceul de transfer va vrea sa-ti aprobe transferul sau nu, nu este obligat sa-l aprobe.
Chiar daca il aproba va trebui sa reusesti la examenele de diferenta, daca nu reusesti transferul se anuleaza.

| j1NNNx a răspuns:

Trebuie sa fie locuri in clasa si sa ai media mai mare decat ultima medie a celor de acolo, te poti transfera in orice zi daca indeplinesti conditiile

| Anon31241212 a răspuns (pentru j1NNNx):

Asta cu,, sa ai media mai mare decat ultima medie'' nu se respecta crede-ma. laughing) Stiu clase unde media de intrare o fost 9.80 si s-o transferat care aveau si 9.00 sau 7.50.

| anaconda26 explică (pentru j1NNNx):

In orice zi?

| Anon31241212 a răspuns:

Trebuie sa te duci la secretariat la scoala la care te muti si iti vor spune cei de acolo. Iti vor spune si ce proceduri trebuie urmate.