| dnyyy a întrebat:

Eu vreau după terminarea liceului sa studiez științele penale si criminalistica din cadrul Facultății de Drept, UBB Cluj. Insa la admitere nu am găsit nimic concert care sa-mi zică ce trebuie sa fac. Acum, acest program de stiinte penale si criminalistica este doar un program de masterat sau ceva fizic pe care pot sa-l studiez din anul I? Îi rog pe cei care știu sa ma lămurească si pe mine. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| 90210 a răspuns:

Daca l-ai gasit in sectiunea Master atunci este doar un master la care te poti duce dupa ce ai terminat o facultate. Eu am terminat dreptul si acum sunt la master - Stiinte Penale

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă va fi să termini și să împarți dreptatea, așa după cum scrii românește, va fi vai și - amar de noi și de țărișoara noastră.
Vae victis!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este ceva care se studiază din anul 1 la drept.
Dar poți citi Sherlock Holmes, și să cauți o agenție de detectivi, și să lucrezi la ei pe gratis, internship, să înveți meserie.