| Denis56369 a întrebat:

As dori sa stiu ce profil trebuie sa urmez la liceu si ce medie trebuie sa am ca sa intru la Facultatea de Drept. Vreau sa devin procuror.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AdinaDenisia a răspuns:

Buna,din cate stiu eu personal trebuie sa urmezi profilul de uman.Mediile se schimba an de an insa cu siguranta trebuie sa ai peste 9. Daca vrei sa vezi exact cu cat se intra poti intra pe site-ul facultatii sa vezi mediile de anul trecut si de acum 2 ani si sa iti faci o idee. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are prea mare importanta profilul dar un profil de filologie sau stiinte sociale te ajuta putin la admitere. Vezi pe site-ul facultatii de drept care te intereseaza sau pe a mai multor facultati cum si cu ce medie s-a intrat, asta mai ales cand vei fi in anul terminal al liceului.

| Yurisa a răspuns:

Profilul nu are importanta cand vine vorba de facultate oricare ar fi aceasta. Am colegi la Drept si de la uman, si de la real, si de la arte si de la tehnic. Conteaza ce te pasioneaza pe tine, nu profilul liceului