| CatalinPTM a întrebat:

Salut.Exista cangurul lingvist la limba romana? Cum e acest concurs? Am auzit ca e timp grila.La acest concurs, cangurul lingvistic, trebuie sa facem si compuneri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi daca e vreo diferenta intre "Cangurul lingvistic" si "Cangurul", caci eu stiu doar de "Cangurul", fara altceva in coada.
Dcaa vorbim despre acelasi concurs atunci da, exista si la romana. De fapt, doar la romana creadeam ca exista...
E grila. AI niste textulete si intrebari grila pe baza textuletelor respective. Nimic mai simplu, doar ca trebuie sa citesti cu atentie.

2 răspunsuri:
| crazyme6 a răspuns:

Da,exista cangurul la lb. romana.E foarte usor(am participat), nu trebuie sa faci compuneri, e test grila.
Funda?

| crazyme6 a răspuns:

Da,exista cangurul la lb. romana.E foarte usor(am participat), nu trebuie sa faci compuneri, e test grila.