| akashi4 a întrebat:

Salut ieri am luat un doi la fizica mi la trecut in carnet dar a spuscase mai gandeste daca il trece in catalog. E posibil caprofesori sa treaca o nota in carnet fara sa o treaca in catalog?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De obicei, notele se trec mai întâi în catalog, apoi în carnetul cu note. Dacă profesorul vostru face invers, nu știu. : )) Fiindcă, nu se obișnuiește ca notele din carnet să fie modificate după chef. E (ca) un act al elevului.
Totuși, dacă tu ești elev(ă), undeva la țară, acolo, poate se mai permit modificările. Dar la oraș, mă îndoiesc...
Dacă a spus că se mai gândește, poate a fost doar un avertisment. Tu învață, fii silitor(-oare), demonstrează-i că poți mai mult...

1 răspuns:
| crytical a răspuns:

Da