| FR33 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce se face la facultatea de Calculatoare si Tehnologia Informatiei(CTI) din cadrul Universitatii din Bucuresti? Se face HTML, CSS JavaScript, etc? Ce meserie pot avea dupa ce termin facultatea?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu se face HTML si CSS. La nicio facultate de profil IT nu se fac explicit chestiile alea, se fac lucruri serioase care tin de programare : algoritmica, paradigme de programare, sisteme de operare, inteligenta artificiala, ceva electronica, baza de date.

| TudyCFR a răspuns:

Se fac toate de mai sus spuse de tine si plus multe altele si dupa ce termini de obicei ajungi inginer de soft sau de hard. Depinde ce vrei tu, dar mai sunt si alte ramuri banuiesc.