| Ionutcrs a întrebat:

Salut,imi poate spune si mie cineva in ce consta o adeverinta medicala? imi trebuie pentru inscrierea la faclutate, am sunat la facultate si au zis ca nu stau sa imi explice tot ce imi trebuie la dosar...

Răspuns Câştigător
| Argelean a răspuns:

Salut! Adeverinta se obtine de la medicul de familie avand precizat pe ea c respectivul candidat este clinic sanatos si nu se afla in evidente cu boli cronice. Sper ca te-am ajutat, funda?

3 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Te duci la medicul de familie si ceri o adeverinta medicala.este o hartie pe care scrie daca esti sanatos sau nu si costa in jur de 15-20 lei

| Tina88 a răspuns:

Este vorba despre adeverinta medicala care atesta ca esti apt pentru studii. Se gaseste la medicul de familie sau la orice medic de familie pentru o spaga de 5-10 lei.