| Révy_Daniel_1992 a întrebat:

Îmi spune cineva... Din profilurile de filologie, mate-info si mate-info-bilingv-engleza din anii de liceu, în ce domeniu mă pot califica?

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Niciun profil mentionat nu te califica in nimic fiindca acestea sunt profiluri teoretice..Deci ca sa obtii o calificare trebuie sa faci o facultate sau o postliceala.
Sunt cateva profiluri care iti ofera o diploma de calificare, cele tehnice, tehnologice si cel economic.Insa chiar si cu acea calificare nu prea poti sa speri la mai mult. Facultatea sau postliceala conteaza sa o faci pentru.a obtine ceva decent.

| Révy_Daniel_1992 explică (pentru AvalohAlyn):

Multumesc, dar daca termin facultatea respectiva domeniului teoretic, in ce profil de job ma pot califica?