| erenyeager a întrebat:

Salut! In curand am Evaluarea Nationala si nu prea ma descurc la literatura.Ce imi recomandati, sa citesc mai multe carti sau sa fac teste? Problema mea cea mai mare este ca nu pot lega ideile intre ele iar uneori chiar nu imi vin idei iar vocabularul imi lipseste.Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce teste sa faci daca nu ai habar de literatura?
Pune mana si citeste-ti lectiile, ca dupa ce le invetis a fii capabil sa faci si testele.
Cu cat citesti mai mult cu atat vocabularul se largeste si asimilezi cunsotinte.

| ioana748 a răspuns:

Ideal ar fi ambele.
Insa daca este sa alegi, alege testele de antrenament.
Bafta,