| LyonSoulz a întrebat:

Salut, la Academia de politie Alexandru Ioan Cuza contează notele de la bacalaureat sau doar notele obținute la examenul susținut acolo?

Răspuns Câştigător
| Anonime a răspuns:

Nu conteaza. Doar in cazul in care ai aceeasi medie cu un alt candidat. In principiu, admiterea de acolo e cea mai importanta.Succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conteaza sa ai diploma de bacalaureat si sa reusesti la admitere. Media de la bacalaureat conteaza doar pe departajarea concurentilor cu aceeasi medie de admitere.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la pag. 18 din Regulamentul de la linkul oficial :
http://www.academiadepolitie.ro/......ificat.pdf

Toate cele bune.