| yonut088 a întrebat:

La Bac2010 sesiunea a doua am luat la Romana 5, 10, la Mate 5, 65 si la Fizica 5, 00, media generala 5, 25.

Am facut contestatie la romana, am vreo sansa sa iau un 7, 40 la romana ca sa imi iasa media?

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Numai tu stii ce ai scris si ce ai facut acolo. Eu nu vreau sa te descurajez, dar tu vrei cu 2 puncte si ceva mai mult, ceea ce sincera sa fiu este cam greu...

8 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Conteaza si ce ai scris, nu numai cat ai scris. Ar fi foarte bine pentru tine daca ti s-ar modifica nota, dar daca e sa fim realisti este aproape imposibil. happy

| cretzufinish a răspuns:

Foarte rar se mai da punctaj la contestaie. Eu am facut pe buna dreptate la proba profilului, cu baremul in mana, contestatie si-mi mai daduse 40 de sutimi ceea ce a facut nemodificarea notei. Cu toate acestea media finala a fost 8, 61. happy Asta in 2005. Nu pot sa-ti zic ca ai sanse, e foarte greu si e o diferenta foarte mare. Sorry, poate data viitoare inveti mai mult de 5.

| cretzufinish a răspuns:

Nu cred ca e de lauda ca am luat cat am luat... daca luam 10 mai ziceam. Eu vb strict la subiect comparativ cu mine si prin ce am trecut si eu. Nu vb din amintiri sau din vise ca altii. Bafta!

| UNfriendLY a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea. Totusi, e vorba de mai mult de 2 puncte, nu de cateva sutimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cretzufinish, puteai sa nu te lauzi? Omul vrea sa stie daca are sanse sa ia bacul, nu cat de destept ai fost tu, sa-i razi in fata.
Din partea mea, bravo yonut ca nu ti-a fost rusine sa postezi intrebarea.

| yonut088 explică:

Am scris 5 pagini straight face si la Fizica dupa barem facut acasa imi iesea 4, 60 straight face

| yonut088 explică:

Iti multumesc Lexa, pentru sustinere si sper sa vin Joi si sa va spun ca am luat bacu happy