| BoOoMbOnik a întrebat:

La ce se refera mai exact facultatea de management? Ce este, ce se studiaza acolo si unde poti sa te angajezi dupa ce ai facut facultatea asta?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Managementul se refera la modul de a conduce, studiul leadership-ului in principal, studiul pietii in mod secundar. E genul d e facultate pe care e bine sa o urmezi daca doresti sa te lansezi in antreprenoriat. Te poate ajuta si in vederea obtinerii unui loc de munca pe o pozitie de middle-management ce-i drept. Studiezi o varietate de materii, de la new management pana la economie.

1 răspuns:
| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

De fapt, la facultatea de management, dupa parerea mea, ar trebui sa se invete arta de a conduce, de obicei intr-o organizatie, firma, inreprindere.
Ea cuprinde totalitatea activitatilor de organizare si gestiune a intreprinderilor, deci, te invata a fi manager happy Bafta!