| Lauracrist a întrebat:

La profilul mate-info la ce materii se da teza? In afara de mate si info mai e ceva?

Răspuns Câştigător
| Niamtu_Alexandru_1997 a răspuns:

La matematica-informatica se dau teze la romana, matematica, informatica si tu trebuie sa iti mai alegi una din: biologie, chimie si fizica. In total sunt 4 teze de dat

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La "Matematică-Informatică" dai următoarele teze :
" Teza la Limba si literatura romana
Teza la Matematica
Teza la Informatica
Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere)" - SURSA :
http://www.isjbn.ro/upimg/MEN%2062281-11102013%20Discipline%20TEZE.PDF

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În toate liceele se dau teze la Română matematică, informatică (în profilul specificat de tine) şi istorie sau geografie (la cele umaniste). Nu contează profilul liceului. În toate este aşa, şi la şcoală de arte şi meserii, liceu teoretic, economic, grup şcolar.

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cei de la Uman nu dau la matematica...

| Niamtu_Alexandru_1997 a răspuns:

La matematica-informatica se dau teze la romana, matematica, informatica si tu trebuie sa iti mai alegi una din: biologie, chimie si fizica. In total sunt 4 teze de dat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Niamtu_Alexandru_1997):

Păi şi eu ce am zis mai susc că se dă teză şi la română la matematica-informatică e musai.