| tr3ig a întrebat:

Salut! Las si eu o intrebare aici, poate este o intrebare de baraj in ziua de azi dar totusi imi incerc norocul!

Vreau sa stiu si eu daca mai exista in tara asta (de preferat in Craiova caci aici am nevoie), un profesor care sa isi faca meseria din pasiune nu pentru bani!

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Profesor de?
Si... Ti se pare ca profesorii se lafaie in salarii smechere?
E mai bine sa pleci pe camp in occident, decat sa intri in sistemul bugetar de la noi.

| lpavel a răspuns:

Nu, nu exista! Tu ai munci gratuit cuiva? Asta e meseria lor, din asta isi castiga existenta, cum dracu sa munceasca gratis? Atunci vor muri de foame... laughing

| johnnny123 a răspuns:

Care este scopul întrebării? Vrei meditații gratuite?

| tr3ig explică (pentru johnnny123):

Sincer, da, vreau ceva meditatii gratuite, nu pentru mine, pentru cineva

| johnnny123 a răspuns (pentru tr3ig):

Aha, deci profesorul trebuie să-și facă meseria din pasiune și să muncească ore suplimentare pe degeaba pentru a ajuta un elev care nu are niciun chef să învețe la ore.

Și să nu-mi spui că geografia este o materie grea pe care un elev nu o poate învăța pe cont propriu dacă-și dă silința... Trebuie doar să aibă aceeași pasiune pe care i-o pretinzi tu profesorului.

| tr3ig explică:

OK, imi cer scuze, poate am pus intrebarea aiurea, (da as avea nevoie de un profesor de geografie pentru 2 sapt pana la bac) ideea era ca daca sunt profesori in ROMANIA care isi dau silinta sa invetii copii la scoala si nu sa ii atraga la meditatii in privat sa le ceara o gramada de bani si plus de asta sa le mai dea si note umflate la clasa fata de cei care nu fac meditatii la ei, (asa cum dealtfel de vreo 15 ani se procedeaza in ROMANIA)

| ZappyTv69 a răspuns:

Profesor de?
Crezi că profesorii dorm pe bani in general? Dar sa predea pe gratis sau foarte ieftin. mai multa atenție la școală, că nu vine un profesor așa pe gratis sa te învețe, îți zic de acum, in Romania îți dau un șut în fund.