| Alex0000 a întrebat:

Salut, m-am mutat de curand in Spania, si stiu cam putin limba, ma puteti ajuta oarecum, stiti vreo metoda sa o pot invata mai repede? cu translatoare online nu merge deloc, traduc gresit propozitiile, sa citesc carti? merge, citesc bine texte in Spaniola, chiar bine, problema este ca nu inteleg ce citesc cum spuneam si mai sus, stiu putin.

Multumesc!

Alex.

2 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

Uita'te la telenovele laughing

| Alex0000 explică:

Ma uit si la TV sa stii =), bine... si la telenovele, cand se mai uita mama laughing.