| supremxxxoxo a întrebat:

Nu am mai gasit locuri libere la liceu, nu vreau la liceul la care am fost admin. Daca ma opresc din scoala un an, pot sa dau din nou la anul examenele nationala fara sa repet clasa a 8a?

Răspuns Câştigător
| Anca2999 a răspuns:

Poti sa faci clasa a 9-a la liceul unde ai fost admis un semestru si daca s-au eliberat locuri unde vrei sa intrii te poti muta. Dar ce vrei tu nu cred ca se poate.

3 răspunsuri:
| Aloh123 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa mergi primul semestri la acel profil si in al doilea sa te transferi unde vrei.

| ascovit a răspuns:

Prea faci un mare tam-tam din asta.
Daca tu vrei asa vei comite o greseala pe care o vei regreta multi ani. Du-te la liceul unde ai intrat si mai incearca intre timp varianta transferului, desi iti repet, prea dramatizezi. Daca vrie sa inveti, vorba fostului meu director, "inveti si sub banca", nu conteaza liceul cat conteaza dispunerea elevului la a invata.

| TequilaAdam a răspuns:

Trebuia sa pui mai multe optiuni...