| ouzee a întrebat:

Salut,poate cineva sa imi transmita pasii de transferare de la un liceu la altul.Sunt clasa a 9 a si vreau sa ma transfer din motive personale.Prin pasi ma refer la unde trebuie sa ma duc si ce acte am nevoie si pana cand am timp.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la școala destinație și spune-i secretarei ce vrei, iți spune ea exact ce și cum

| Freya1 a răspuns:

Eu când m-am transferat am mers la secretariatul liceului la care voiam sa ma reanscriu și am întrebat de ce am nevoie ca să intru la ei.Mi s-a spus ca de aceleași acte pe care le-am băgat când m-am înscris (dosarul de la școală cu mediile și datele personale plus buletin) și de acolo m-am dus la liceul la care eram deja.Tot asa la secretariat am spus ca ma mut și ca am nevoie de dosar.Mi s-a dat plus am scris o declarație cu datele și cred ca motivul, cu care m-am prezentat din nou la liceul la care voiam sa ma mut și m-am înscris.