| farcasgiulia a întrebat:

Salut prieteni! Avand in vedere ca in curand incepe scoala, sunt foarte stresata. Adica, ma gandesc doar la faptul ca eu nu stiu cum sa imi fac un orar... Adica: de la ce ora pana la ce ora sa invat la o materie. Ma puteti ajuta si pe mine? Eu termin orele: LUNI-la ora 14; MARTI- la ora 13; Miercuri-la ora 14; Joi-la ora 13; Vineri-la ora 14. Dar joi am majorete pana la ora 15. Miercuri ajung acasa la ora 16, iar in restul zilelor la ora 13:30 sau 14:30. Spune-ti-mi cat timp ar trebui sa invat la o materie?

Răspuns Câştigător
| JnY a răspuns:

Sa stii ca nu timpul conteaza cand inveti ceva ci felul cum inveti, ia totul ca pe o imaginatie proprie...pana si o poezie cand o inveti, invat-o sub forma unei povesti (logic eventual) si nu mecanic si astfel poti invata la o materie ( gen:istorie, geografie la la la ) chiar si daca citesti de doua ori lectia.Mult succes!

1 răspuns:
| Ilusion :X a răspuns:

Pana cand esti sigura pe tine.