| debby2000 a întrebat:

Salut prieteni TPU am o intrebare:cre sunt propozitiile care sugereaza implicarea afectiva a scriitorului din opera lui Emil Garleanu,, Gandacelul"DAU FUNDA
MS ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| AnaAmalia31 a răspuns:

In opera "Gandacelul" de Emil Garleanu, implicarea afectiva a scriitorului este redata prin unele cuvinte ce sugereaza mila, simpatie si iubirea fata de fiintele necuvantatoare : "Mic cat un fir de linte, misca piciorusele fragede."; "Se facuse parca mai mititel decat fusese.";

Mai poti cauta in text propozitiile ce sugereaza dragostea si pasiunea naratorului asupra gandacelului.

| debby2000 explică (pentru AnaAmalia31):

Iti multumesc foarte mult

| AnaAmalia31 a răspuns (pentru debby2000):

Nu ai pentru ce !

3 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Hmmmm...iar teme?