| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa-mi scrieti o lista cu toate, absolut toate personajele care apar pe parcursul operei "Ion", de Rebreanu, precum si cateva cuvinte despre rolul lor, cine sunt?
Multumesc anticipat!
P. >S.EDITARE

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Citeste cartea ca, la bac, o sa incepi sa urli ca n-ai inteles cerinta!

| Teresa a răspuns:

Citeste cartea sau macar cauta filmul pe net pentru ca exista un film daca iti e mai usor sa-l vezi decat sa citesti
noi nu o sa-ti facem temele cred ca in viiotr vei fi printre cei care pica bacu`
@feli79 are dreptate

| abcdefgh a răspuns:

Pune,mana,pe,carte,si,citeste! Acestea sunnt personajele! Pune mana pe carte! De ce? Pentru ca vei deveni la un moment dat independent si vei ramane un papa lapte care sta si se milogeste la toti asa cum faci si acum!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mare putoare mai esti. De ce dreak nu pui mina sa citesti tu, e greu?

| didia75 a răspuns:

Pai : zaharia herdelea care este invatator, macedon cercetas, florica ion si mai sunt si altele dar deocamdata scriele pe acesteawinking