| adriaan a întrebat:

Salut, salut.am si eu nevoie de ajutor intr-o mica problema:cand vreau sa pun pc-ul in standby acesta nu intra. apare pe ecran "prepairing to standby" dar nu face nimic, trebuie sa-i dau restart ca altfel ramane asa blocat. ce e de facut, poate sa m-ajute cineva? multumesc.

2 răspunsuri:
| FataOreo a răspuns:

Problemele pot fi:
a) virusi care nu te lasa sa faci anumite actiuni;
b) prea multa memorie ocupata;
c) calculator ce nu are aceasta functie.
Sper ca ti-am fost de folos si ca vei remedia problema. happy
Fundita?

| adriaan explică:

Multumesc pentru raspuns dar nu e nici una din asteasad.sa dau mai multe detalii: dau click "start", apoi "turn of computer", apare fereastra cu "turn of computer" si sunt 3 optiuni:stand by, turn off si restart.in dreptul la fiecare optiune e o sagetica care se aprinde(ca sa zic asa) cand pui sageata mouseului pe ea.Eh, si ce am observat e ca sagetia de la optiunea "stand by" sta continuu aprinsa(in mod normal ar trebui sa se aprinda numai cand pui sageata mouseului pe ea); si dupa cum am mai spus, cand dau click pe ea, in loc a intre in "stand by" scrie pe ecran doar "preparing to stand by" si nu mai face nimic, trebuie sa-i dau restart din buton ca sa-si revina sad... ma poate ajuta cineva? multumesc mult.