| Catacombe a întrebat:

Saptamana viitoare [ luni si marti ] dau simulare la romana si mate [ cl 4 ]. Este grea? Imi e grozav de frica! Cerintele sunt grele, medii sau usoare?
Mi-ati putea da un model de exercitiu la matre?
FUNDA!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cred că te referi la Evaluarea naţională pentru clasa a IV-a :)

Vezi modele de teste la linkul oficial :
http://subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala4/modeleteste/

Toate cele bune.

| Catacombe explică (pentru bursuc001):

Nu gasesc nimic pe linkul pe care mii l-ai dat! :/

| bursuc001 a răspuns (pentru Catacombe):

Sunt 3 modele de teste ( în limba română ) : 1 model la Matematică şi 2 modele la Limba Română!

| CrissV03 a răspuns:

Pai nu-mi mai amintesc, dar oricum pentru mine au fost extrem de usoare. Dar avand in vedere ca mama e invatatoare, ti-as recomanda sa te pregatesti. Funda?