| GodBlessYou a întrebat:

Salut, se face fizica la "Calculatoare si tehnologia informatiei"? Imi puteti spune mai concret, ce se face in detaliu...

2 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Si eu tot acolo merg,(in Timisoara).Se face doar un semestru si nu prezinta probleme,(daca nu treci din prima... ceea ce poate fi destul de probabil, treci din a doua sau in cel mai rau caz a treia oara).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face in primul an. Ce se face? Cam ce ai facut si-n liceu doar ca ti se preda o fizica trecuta prin analiza matematica(in unele locuri). Nimic prea nou si mai bine de 3/4 materie nu-ti folosesc mai departe. Dar e o materie separata de fizica, electrotehnica, unde faci doar partea de circuite. Aia iti mai trebuie in anii urmatori. In rest, umplutura.