| Șdeorna_Vlăduț_1998 a întrebat:

Salut, spuneti-mi repede ce e cu capacitatea asta! Deci :
In primul rand sunt pe clasa a 8 a. dau capacitate bla bla bla bla bla... SI! Daca iei la examen 4 la mate si 7 la romana. Atunci
In 2013! Se calculeaza media de la examen ( 5.5 ) si media generala V-VIII este 9.05. atunci media lor ar fi 7.30.
Deci intrebarea mea este - > Daca iti pici examenul ( cu 4 ) nu conteaza? se face media cu cealalta nota + media pe toti anii V - VIII!?!?!?!?! Ca eu am o sora de 25 de ani si ma tot abureste ca daca il pici nu mai poti merge la liceu. si am niste prieteni care au mers la liceu cu 4-5 notele la capacitate... Si no. sunt nedumerit! va multumesc!

4 răspunsuri:
| xXAlphaXx a răspuns:

Se cheama Evaluarea Nationala de vreo 3 ani!

| asasunteucesafaci a răspuns:

Da, se face media chiar daca ai luat 4 in examen!

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Nu conteaza atata timp cat media totala[si cea din 5-8 si cea din examene] este de trecere

| Cristinell90 a răspuns:

Acum se cheama evaluare nationala nu se mai numeste capacitate