| anonim_4396 a întrebat:

Cum se calculează?(3*MEDIA EDF cls V-VIII + 1 Media admitere dupa examen) / 4
La sport am 10
La evaluarea o sa iau 5 la romana și 4 la mate ce medie de admitere ar ieși la liceu mai exact la lps cu ce nota as putea întra dacă iau notele astea?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Credeam că le-am lămurit, se pare că nu. (in cazul ăsta, 4 la mate e supra evaluat!)

https://www.tpu.ro/......i-1-media/

| isemilia a răspuns:

Media de admitere dupa examen este influentata in procent de 20% de mediile anuale ale claselor 5-8 (pe care nu le-ai precifat aici). Dar examenul nu e saptamana viitoare? Poate ar trebui sa astepti pana atunci sa vezi ce note iei, ca sa calculezi bine.