| supremxxxoxo a întrebat:

Spuneti-mi si mie 2 trasaturi ale genului epic! Eu zic ca naratiunea si dialogul, e bine?

6 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Naratiunea si dialogul fac parte dintr-o trasatura, adica moduri de expunere.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns (pentru JustmeV):

Dialogul nu este o trasatura a genului epic

| supremxxxoxo explică:

Poi am scris la examen la lb romana doar naratiunea si dialog si nu mi-a dat punctajul maxim pentru ce am scris! Deci e si dialogul bine?

| FaraSareDoi a răspuns:

Da, e bine. Are narator, narațiune și personaje.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Pe jumatate. 1. Aparitia personajelor 2. Actiunea se petrece intr-un timp si un spatiu. 3. Modul dominant de expunere este naratiunea. 4. Actiunea se clasifica in momentele subiectului. 5. Exista un narator. Si mai sunt... Funda?

| StarDianachild a răspuns:

Naratiunea si personajele